PORTASOL BOYNUZ YAKMA CİHAZI

cihazlar output PORTASOLBuzağılarda kullanılan, bütan gazı (çakmak gazı) ile çalışan, kablosuz boynuz yakma (koterize) aletidir. Boynuz yakma aleti, boynuz başlarını yakarak boynuz üreten dokuyu yok eder.

  • Portasol markası, boynuz yakma aletinde yüksek kalitede üretimi ile dünya lideridir. Profesyonel standartları, ISO-9001 VE TÜV onaylıdır.
  • Gövde paslanmaz çelikten yapılmıştır. Özel dizaynı sayesinde eliniz sıcak yüzey ile temastan korunur.
  • Sıcaklık 3 kademede ayarlanabilir. Cihazın çalışma sıcaklığı 650˚C'ye kadar ayarlanabilir.
  • Alet bütan gazi ile dolu iken 45 dakika kullanılabilir..
  • Rüzgarlı alanlarda ve yüksek mevkilerde ilk basışta kullanıma hazır olma.
  • Boynuz yakımı için en uygun zaman 3-6 hafta arasıdır. Buzağı yaşı, 8 hafta dolana kadar kullanılabilir.

Kullanımı: Hayvanın arkası bir duvara dayatılıp sabitlenir veya uygulayıcı, hayvanı başının arkasından iki bacağı arasına alıp sıkıştırırken, bir eli ile de hayvanın başını çenesinin altından tutup kendi bacağına doğru bükerek sabitler. Uygulayıcının rahat çalışabilmesi ve iş emniyeti açısından, her iki tutuş şeklinde de bir yardımcı kişinin hayvanı tutarak yardım etmesi gereklidir. Cihazın ısınması beklenirken bir yandan da buzağının boynuz kabarcığının etrafındaki kıllar makasla kesilerek uygulama yeri belirgin hale getirilir.
Yakma aletinin ısınan ucu kırmızı renk alana kadar buzağının başına temas ettirilmemelidir. Bunun için 4 dakika yeterlidir. Boynuz yakıcı, hazır hale gelince boynuz düğmesi üzerine sıkıca bastırılarak döndürülür. Ancak dışarıya taşma yapılmamalıdır. Yaklaşık 15-20 saniye sonra, dağlanan boynuz düğmesi aletin ucu ile kürenerek çıkartılır. Dağlanan boynuz düğmesinin etrafında bakır rengi bir halka görülmesi, uygulamanın başarılı olduğunun işaretidir. Aksi halde alet 10 saniye daha bastırıldıktan sonra işlemin tamamlanıp tamamlanmadığı kontrol edilmelidir. Daha sonra diğer boynuza da aynı uygulama yapılarak boynuz yakma işlemi tamamlanır. Eğer uygulamaya ara verilecekse cihaz kapatılır. Aksi halde alet zarar görür. Yeniden boynuz yakmaya başlamadan önce aletin uç kısmı kızarana kadar tekrar ısıtılması sağlanmalıdır. Boynuz körelticinin yakıcı uç kısımları zaman zaman pirinçten yapılmış tel fırça ile temizlenmelidir.

Broşürü indirmek için tıklayınız.Hasvet - kampanyalar-spotHasvet - haber-ve-duyurular-spotHasvet - markalarmz-spotHasvet - e-blten-spotHasvet - insan-kaynaklar-spot

Sarvon Web Tasarım