13. VET. CERRAHİ KONGRESİ

13. VET. CERRAHİ KONGRESİ

 

Veteriner Cerrahi Kongresi 27 Haziran-01 Temmuz 2012 tarihinde Kars Sarıkamış'ta Ce-mar Sarıkamış Toprak Hotel'de düzenlenecektir. Fakültelerden Değerli Hocalarımızın sunumları yanısıra Kanada'dan Guelph Üniversitesi Ontario Veteriner Fakültesi'nden Prof. Dr. Henry Stmpfli sığırlarda abomasum deplasmanı konusunu, ABD'den Wisconsin-Madison Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden Dr. Paulo V. M. Steagall atlarda ve sığırlarda saha anestezisi konusunu, Almanya'dan Dr. Klaus Zahn kedi ve köpeklerde parçalı diyafizer kırıklar konusunu sunacaklardır.

Kongre özellikle gezi programları açısından oldukça zengindir. Ani Antik Kenti, Çıldır Gölü, Laset Mesire Yeri, Şavşat Efkar Tepesi, Bakü, Tiflis, Nahcivan gibi gezi programları bulunmaktadır. Bilimsel yönün yanısıra tarihi, sosyal ve kültürel gezilerin bu kadar ön plana çıktığı kongre son yıllarda yapılmamıştır. Bu sebeple Kongre Düzenleme Kurulu adına Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsa ÖZAYDIN'a kongre için duyduğu heyecan ve emekleri için teşekkür ederiz.

Kongreler akademisyenlerin kendilerini yenilediği, araştırmacı ve öğrencilerin yeni bakış açıları kazandığı bir ülkedeki en önemli mesleki faaliyetlerdendir. Bu sebeple HASVET Medikal kongrelere desteği mesleki bir borç olarak görmektedir. Firmamız Cerrahi Kongresi'ninde sponsorları arasında yer almaktadır.